SEO DANIŞMANLIĞI

SEO Danışmanlığı

SEO olarak bildiğimiz ve “Arama motoru optimizasyonu” anlamında olan bu kelime dijital pazarlamanın altın değerinde öneme sahip unsurlarından bir tanesidir.  İnternet hacminin büyümesi ve kullanımın çok önemli bir boyutta artması özellikle ekonomik hayatın vazgeçilmezlerinden birisi oldu. Öyleki artık insanlar internete yükledikleri bir şarkı ile meşhur olabiliyor, tanıttıkları bir üründen milyonlarca satabiliyorlar. Bu durum karşısında  her geçen gün daha da artan SEO danışmanlığı ile Google’da markanızı daha etkili hale getirebilirsiniz. 

Bu kapsamda ARGO olarak biz de; markanızın tüm dijital varlıkları kontrol edilerek, arama motorlarının istediği optimizasyona getirme süreçlerini kontrol ederek sizi ve/veya markanızı direkt olarak müşteri/kişi ile buluşmasında ki en önemli rolü üstlenmiş oluyoruz. Seo danışmanlığı belirli bir sürede yapılan bir iş değildir. Markanızın dijital ortamda varlığı olduğu sürece yapılması gerek sürekli bir iştir. Düzenli olarak rakipler incelenir, site güncellemeri yapılır, kıyaslamalar yapılır ve bu doğrultuda stratejiler belirlenir.

Aylık SEO Danışmanlığı

Her ay için devamlı  yapılan ve sürekliliği olan bir aksiyon planı vardır. Belirlenen ay/aylar içerisinde markanızın web sitesi ile ilgili yapılacaklar listesi hazırlanır. Ölçülebilir performans değerlendirmeleri ile de raporları hazırlanır. Uzun vadeli bir süreç olduğundan, yapılanların etkileri hemen gözükmez, yapılan çalışmalarında etkileri genellikle 4-6 ay içerinde önemli oranda görülmeye başlar. Yani ilk başta site içi çalışmalar belirli bir süreç alsa da, daha sonrasındaki aylarda, rakipler ve orta ve uzun vade hedefler belirlenir. SEO  etkisini alabileceğiniz bir çalışma gibi görünse de, aynı pozisyonda kalmak için sürekli ve sabırlı bir optimizasyon sağlanması gerektirir. Aylık Danışmanlık Dahilinde ;

 • SEO stratejisi ve temel hedeflerin belirlenmesi.
 • Aylık çalışma takvimi oluşturulması.
 • Çalışma yapacak ekip/üyelerin marka yöneticileri ile entegrasyonu sağlanır.
 • Gerek markanın gerek de ARGO ekibinin görev sorumlulukları belirleniyor.
 • Çalışmanın teknik uygulama detayları işlemin reklam boyutunu üstlenen kişi ile paylaşılır
 • Kısa – Orta – Uzun başarı hedefleri belirleniyor.
 • Düzenli raporlamalar ile performans denetimi yapılıyor.
 • Rakip analizleri yapılır.
 • Anahtar kelimeler belirlenir
 • Eğer ülke bazlı aktivasyonlar yapılacak ise, her ülkeye özel iletişim çalışması yapılıyor.
 

Seo Bir Takım İşidir

Seo çalışması marka/firmalar için oldukça önemlidir. Bugün internette birçok bireysel danışman bulabilirsiniz fakat uzun vadede başarı sağlamanız için iyi entegre olmuş bir ekibe ihtiyacınız var. Şu ana kadar var olan istatistikler kurumsal bir ekibin başarı oranlarının çok daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

Neden ?

Google arama motorlarında istediğiniz anahtar kelimeler ile en üst sırada çıkmak için oldukça karmaşık bir sürü kriter vardır. Bunların yapılmasını bilen bir SEO danışmanı bile olsa, o kriterlerin yerine getirmesini sağlayacak bir ekibe ihtiyaç duyar. Örneğin;

 • Sosyal medya yönetimi
 • Görsel içerik üretimi
 • Video içerik üretimi
 • vb. konular

gibi alanlarda markanız için üretim yapan bir ekibe ihtiyaç duyarsınız.

SEO Niçin Bu Kadar Önemli?

Google’da yapılan bir araştırmaya göre, ilgili anahtar kelime sonuçlarında eğer 1. Sıradaysanız, potansiyel müşterinin sizin web sitenizi ziyaret etme oranı %33. 2. Sırada iseniz, %18, 3. Sırada iseniz, %12. Bu nedenle ilk 3 sırada yer almanız markanızın hem bilinirliği, hem de organik yeni müşteriler kazanmak için oldukça faydalı olacaktır. Diğer dijital pazarlama faaliyetlerine oranla daha düşük maliyetli ve sonuç odaklıdır. Arama sorgularında hedef kitleye ulaşmak için seo uzmanı kişiler tarafından sitenizin optimize edilmesi gerekmektedir.  Bu sayede daha diğer pazarlama araçlarına ayırmış olduğunuz bütçeyi de azaltmış olacaksınız.

size özel bir teklif çalışması mı istiyorsunuz?

ona da varız!

Hangi Hizmeti Almak İstiyorsunuz?